ورق زدن
کاتالوگ

پشم سنگ :

پشم سنگ كه در زبان انگليسي Rock Wool ناميده مي‌شود و ماده اوليه آن، سنگ بازالت، از گروه سنگ‌هاي آذرين است، بعنوان عایق حرارتی و صوتی، با تحمل دمای ۷۵۰+ و 30- درجه سانتیگراد و همچنین نقطه ذوب ۱۳۰۰ درجه سانتیگراد است. پشم سنگ طی یک انفجار آتشفشانی، سنگ های لایه داخلی زمین که بصورت مذاب می باشد به فضای اطراف پرتاب می شوند. ذرات بسیار ریز معلق در هوا در مسیر هوا قرار گرفته، سرد شده و به فرم ذرات پشم مانند در می آیند. این پدیده ایده الویه برای تولید پشم سنگ بوده است.
مواد اولیه برای تولید الیاف پشم سنگ، سنگ آتشفشانی باز الت از خانواده سنگ های آذرین می باشند که در کشور ما به وفور یافت میشود. پشم سنگ جزء خانواده عایق های گرم از نوع معدنی، متشکل از الیاف بسیار ظریف به قطر 4 تا 7 میکرون و طول 5 تا 200 میلیمتر است.عایق پشم سنگ دارای ضریب انتقال حرارتی بسیارکم است و قدرت عایقی آن به ترتیب ۳۳ برابر دیوار بتونی و ۲۲ برابر دیوار آجری می باشد. پشم سنگ آتش‌گير نيست و مشتعل نمي‌شود در نتيجه به عنوان نوعي حفاظ در برابر آتش نیز شناخته شده است.
پشم سنگ و سرباره در انواع ایزوترم ، ایزوبلانکت ، ایزوپایپ ، فنوپانل و فنوفلت تولید می‌شود و کاربردهای مختلفی از جمله :صنایع پالایشگاهی، نیروگاهی، صنایع غذایی، ساختمان و تأسیسات و حتی گلخانه‌های هیدرو پونیک دارد .
این عایق تولید شده از اتلاف انرژی داخل ساختمان و همچنین متصاعد شدن دي اكسيد كربن بيشتر از كارخانه‌هاي مواد برق براي گرمايش و سرمايش ساختمان‌ها جلوگيري مي‌كند.
بين انواع عايق‌هايي كه تا به حال در دنيا ساخته شده‌اند، پشم سنگ بي‌ضرر ترين آنهاست و با محيط ‌زيست كاملا سازگار است.برخلاف عايق‌هاي ديگر در اين گروه، پشم سنگ آسيبي به پوست نمي‌رساند و باعث سوزش آن نمي‌شود. هم‌چنين با تمام مصالحي كه در ساختمان و صنايع به كار مي‌روند سازگار است و تماس آن با اين مصالح مشكلي به وجود نمي‌آورد.از امتيازات پشم سنگ بطور خلاصه مي توان به موارد زير اشاره کرد :
- بهترین عایق حرارتی و صوتی موجود است که چندین برابر بتون و آجر مقاومت دارد.
- بی ضررترین عایق رطوبت برای محیط زیست است.
- پشم سنگ تحت تاثير ترکيبات شيميايي و يا ميکرو ارگانيسم ها تجزيه نمي شود و به دیگر مصالح ساختمانی هیچ آسیبی وارد نمیکند.
- در گلخانه‌های هیدرو پونیک با استفاده از پشم سنگ، هوادهي ريشه گیاهان بخوبي صورت مي گيرد و در نتیجه باعث رشد بیش از پیش آنان می شود.

ایمنی در برابرآتش
عایق پشم سنگ مانع پیش روی آتش میشود و ار تاثیر آنمیکاهد. ازساختار اشغال پذیر حفاظت میکند. مقاومت عناصر سازنده ی یک ساختمان را افزایش میدهد. نمی سوزد ئ منجربه پخش شدن آتش نمیشود. در نتیجه میتوان گفت استفاده از پشم سنگ تأثیر حفاظت در مقابل آتش را افزایش میدهد.آسایش صوتی
بیشترین نیاز محصولات پشم سنگ در بخش ساختمان است ومؤثر ترین عایق کننده ی صوتی نیز به شمار میرود.نصب عایق پشم سنگ از سروصدای بیرون یا داخل ساختمان می کاهد.مقاومت وکارایی حرارتی
همه ی عایق های پشم سنگ از سنگ ساخته شده است و باعث شده که بصورت طبیعی در طول زمان ماندگاری و دوام ان حفظ شود.منظور این است که هرگز نیاز به تعویض ندارد.ساختار فیزیکی منحصربه فرد پشم سنگ سختی و استحکام ان را حفظ کرده است و تحت تاثیر تغییرات دما یا رطوبت قرا نمیگیرد.عایق پشم سنگ از لحاظ ابعادی محکم و ثابت است .